Lejátszotta a női futsal NB I. döntőjének újabb felvonását csapatunk, ezúttal a debreceni DESOK Csarnokban. A címvédő ellen rendkívül szoros, a végletekig kiélezett csatát vívtak a lányok, amelyen a bravúr sem maradt el: idegőrlő küzdelemben, büntetőpárbaj után arattak győzelmet.
A találkozó rendkívül intenzíven indult, és a lányok azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést. Dorner Dóra ismét a csapata élére állt, hiszen kulcsjátékosunk már a 8. percben betalált, megszerezve ezzel a vezetést a mieinknek (0–1). A korai gól után a debreceniek mindent megtettek az egyenlítésért, de a fegyelmezett, remekül záró védelmünk hősiesen állta a sarat. Bár az első félidő hajrájában, a 19. percben megzördült a hálónk Gáll Zsófia találatával (1–1), de ezt követően a második félidőben újabb gól már nem született, kiváló eredménynek számított, hogy egyetlen gólon tudtuk tartani a hazaiakat.
A meccs folyamán egyébként hamar és többször is elővettük az 5 a 4 elleni felállást, bátran és kezdeményezően játszottunk. Sárga lapoktól sem volt mentes a találkozó, ahogy helyzetekből is több akadt, mint egy Bajnokok Ligája döntőjében. Mindkét együttes hatalmas energiákat mozgósított a győzelemért. A szerencse sem állt mindig mellettünk, hiszen Vámosi Georgina még a kapufát is megrezgette, de ekkor a hazaiak lehettek a boldogabbak, miután a labda kifelé pattant a gólvonalról.
Mivel a rendes játékidő döntetlennel zárult, a döntés a büntetőpárbajra maradt. A mindent eldöntő szituációban egyáltalán nem remegett meg vendégségben a lányaink lába, az idegek csatáját simán nyerték! Csikó Noémi, Dorner Dóra, Benkő Mónika és Tagyi Vivien is magabiztosan értékesítették a saját büntetőiket. Ezzel szemben a hazaiaknál ugyanezt csak Fülöp Diána és Hardon Rita tudta megvalósítani.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban ezzel a döntő állása 2:1-re módosult. A remény abszolút életben maradt, a küzdelmeket pedig hazai pályán folytathatjuk, ahol már az egyenlítés céljából léphetünk pályára. Fantasztikus teljesítmény volt, nincs megállás!
Mindent bele, lányok, veletek vagyunk!

Női Futsal NB I. – döntő 3. mérkőzés
DEAC – TFSE-TENT BUDAPEST 1–1 (1–1) – Büntetőkkel: 2–4
Gólok: Gáll Zsófia (19′) illetve Dorner Dóra Zita (8′)
Időpont: 2026. május 30. – 15:00
Helyszín: Debrecen, DESOK Csarnok – Debreceni Egyetemi Sportaréna
Fotó: Derencsényi István