Kézilabda

Negyvengólos gálával és magabiztos győzelemmel zártuk a szezont!

Szántó Simon Péter

2026.06.02. 12:40

Látványos, gólgazdag mérkőzéssel búcsúztunk a 2025/2026-os bajnoki évadtól az NB II Férfi Észak-Nyugat Felsőházának 8. fordulójában. Újvári Bence tanítványai a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Sportközpontjában látták vendégül a KK Ajka KFT együttesét, és egy igazi közönségszórakoztató örömjátékkal, magabiztosan tartottuk otthon a két pontot.

Már a találkozó első perceiben magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Támadásban rendkívül dinamikusan és hatékonyan játszottunk, aminek köszönhetően folyamatosan őröltük fel a vendégek védekezését. A kapu előtt kíméletlenek voltunk, és a stabilabb hátsó alakzatunknak is köszönhetően a szünetre már tetemes, tizenkét gólos előnnyel vonulhattunk (23:11).

A fordulás után az Ajka próbált nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni, és a második harminc percben pontosabb támadójátékkal rukkolt elő. Ez azonban nem veszélyeztette a sikerünket, tartottuk a ritmust, a megszerzett hatalmas előny birtokában pedig felszabadultan, látványos megoldásokkal szórakoztattuk a kilátogató nézőket. A gólgyártásban a 7 találatig jutó Seregi Botond, valamint a 5-5 gólt szerző Mellák Bence és Kovács Zsigmond jártak az élen.

A lefújás pillanatában 40:31 állt az eredményjelzőn, ami azt jelenti, hogy egy negyvengólos gálával és egy abszolút megérdemelt, kilencgólos diadallal zártuk le a felsőházi küzdelmeket és a teljes bajnoki szezont! Szép volt, fiúk!

MÉRKŐZÉSDATOK
Férfi Kézilabda NB II Észak-Nyugat Felsőház 8. forduló
TFSE-B – KK Ajka KFT 2026.05.30 – 17:00,
Budapest, Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Sportközpont.
Végeredmény: 40:31 (23:11)

Fotó: Varga János

Kövess minket!

Ez is érdekelheti

Legfrissebb hírek

Szponzoraink