Megkezdődött a 2026/27-es keret kialakítása a TFSE női kosárlabdacsapatánál. A formálódó csapat kapcsán kezdetben a távozó játékosokat ismertetjük. Az első búcsúzó nem más, mint a legutóbbi évad csapatkapitánya, Tóth Franka.
Franka az elmúlt két szezont (2024/25, 2025/26) töltötte klubunknál, mely idő alatt nemcsak stabilizálta a helyét a hazai élvonal legjobbjai között, hanem a Dr. Koltai Jenő Sportközpont egyik közönségkedvencévé is vált. Vezéregyéniséggé nőtte ki magát a pályán és azon kívül is, precizitása és munkabírása pedig példaértékű volt.

Franka teljesítménye számokban:
A statisztikákat összefésülve, a TFSE színeiben az elmúlt két szezonban összesen 60 hivatalos mérkőzésen (NB I. A, Magyar Kupa, Európa Kupa) lépett pályára. Ezen találkozók átlaga kiválóan mutatja a stabilitását és dominanciáját:
-
Összes lejátszott meccs: 60
-
Játszott perc átlag: 25.5 perc
-
Pontátlag: 11.3 pont
-
Lepattanóátlag: 5.7 lepattanó
-
Asszisztátlag: 1.2 assziszt
Büszkék vagyunk rá, hogy Franka nálunk lépett szintet, és innen indulhat tovább a még nagyobb kihívások felé.
Köszönjük az elmúlt két szezon elhivatottságát, sok sikert kívánunk a folytatáshoz!