Fantasztikus, fordulatokban és izgalmakban gazdag hétvégén van túl a TFSE férfi U20-as röplabdacsapata. A Dr. Koltai Jenő Sportközpontban megrendezett dr. Tarnawa Ferdinánd U20 Országos Bajnokság hatos döntőjében a srácok az ország abszolút elitjével mérkőztek meg, és egy végletekig kiélezett menetelés végén büszkén állhattunk fel a dobogó harmadik fokára!
Így telt a háromnapos budapesti röplabda-ünnep:
Csoportkör, Magabiztos kezdés után jött a kaposvári pofon
A tornát pénteken az I. osztály DÖNTŐ „A” csoportjában kezdtük meg. Első mérkőzésünkön a DÁG KSE ellen léptünk pályára, és Dobos Viktor tanítványai nem bízták a véletlent a dolgot, végig uralva a játékot, magabiztos, 3:0-s (25:22, 25:18, 25:12) győzelemmel nyitottuk a hazai finálét.
A délutáni program már jóval nagyobb falatnak ígérkezett a Fino Kaposvár ellen. Bár az első szettet nagyszerű játékkal, 25:23-ra megnyertük, a somogyiak ritmust váltottak, és a következő három felvonásban fölénk kerekedtek. A 3:1-es kaposvári siker azt jelentette, hogy a csoport második helyéről kellett folytatnunk a harcot.

Keresztjáték és elődöntő, Hullámvasút a döntő kapujában
Szombat délelőtt a keresztjátékban a Szolnoki Sportcentrum együttesével találtuk szembe magunkat, a tét pedig már a legjobb négy közé jutás volt. Nem remegett meg a léc, magabiztos, koncentrált játékkal, alig több mint egy óra alatt, újabb 3:0-s (25:20, 25:23, 25:18) sikerrel masíroztunk be az elődöntőbe.
A szombat esti elődöntő hozta a hétvége legdrámaibb, legfájóbb csatáját a Pénzügyőr SE Fehér ellen. Elképesztő energiával kezdtük a meccset, a kezünkben volt a találkozó, és két szett után már 2:0-ra vezettünk (25:23, 25:11). A harmadik játszmában minimális különbséggel, 26:24-re szépített a PSE, ami sajnos lélektani fordulópontot jelentett. A fővárosi rivális vérszemet kapott, kiegyenlített, majd a mindent eldöntő ötödik szettben, 16:14-re kicsavarta a győzelmet a kezeink közül. A 3:2-es vereség azt jelentette, hogy a vasárnapi bronzmeccsen szerepelhettünk.
Bronzmérkőzés, Szépen csillog az a bronz!
Vasárnap kora délután a MÁV Előre ellen léphettünk pályára a harmadik helyért. A srácok hatalmas mentális erőről tettek tanúbizonyságot, hiszen teljesen túl tudtak lépni a szombat esti csalódottságon. Egy rendkívül szoros, feszült mérkőzésen, ahol minden egyes szett végjátékában a helyén volt a szívünk, 3:0-s (25:23, 25:21, 25:22) győzelmet arattunk a székesfehérváriak felett!
Ez a győzelem azt jelentette, hogy az elképesztően hosszú és nehéz szezon végén bronzérmet akaszthattak a fiúk nyakába, amire a mutatott játék és az egész éves elszántság alapján maximálisan büszkék lehetünk!
A dr. Tarnawa Ferdinánd U20 Országos Bajnokságot végül a Pénzügyőr SE Fehér nyerte meg, miután a vasárnapi döntőben magabiztos, 3:0-s sikert aratott a Fino Kaposvár felett.
Gratulálunk a srácoknak és a szakmai stábnak az egész éves csodálatos munkához és a bajnoki bronzéremhez! Szép volt, fiúk! Hajrá, TFSE!